Wyciecza do Malagi

W minioną niedzielę tj. 24 marca uczniowie naszej szkoły realizujący lotnicze staże  zawodowe w Sevilli (projekt Erasmus+) uczestniczyli w wycieczce do Malagi. Miasto to jest oddalone około 200 km od Sevilli i jest wielką, przemysłową aglomeracją.

Opuściliśmy słoneczną Sevillę i po 3 godzinach jazdy autokarem mogliśmy podziwiać uroki uliczek starego miasta, barwne fasady kamienic oraz wiele interesujących budowli będących pamiątką po obecności wielu starożytnych cywilizacji, np. ruiny teatru rzymskiego, mauretański zamek Castillo de Gibralfaro oraz mającą 700 lat jedną z największych muzułmańskich budowli militarnych, jakie zachowały się w Hiszpanii, fortecę Alcazaba. Na trasie naszej wędrówki znalazły się także renesansowa katedra Catedral de la Encarnación (świątynia uważana za jeden z najcenniejszych klejnotów renesansowych Andaluzji) oraz dom, w którym urodził się Pablo Picasso z przyległym Plaza de la Merced, na którym jest pomnik – ławeczka z siedzącym na niej malarzem. Zawędrowaliśmy do najsłynniejszej restauracji w Maladze, obleganej przez tłumy turystów z całego świata tj. restauracji Antonio Banderasa.

Odbyliśmy spacer przez Parque de Málaga, ponadstuletnim parku, w którym podziwialiśmy subtropikalną roślinność.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam spojrzenie na miasto z punktu widokowego oraz wizyta na Playa la Malagueta – najpopularniejszej plaży w mieście, gdzie najodważniejsi mogli zanurzyć nogi w wodach Morza Śródziemnego.

Zobaczcie to, co my widzieliśmy na żywo!!!