Relacja z pobytu w Hiszpanii

Piękne błękitne niebo, temperatura 20 0C a w słońcu dochodząca do 29 0C - to warunki z którymi przyszło „zmagać” się uczniom naszej szkoły podczas pierwszego tygodnia pobytu w Sewilli, gdzie realizują staż zawodowy będący elementem projektu „European skills - Professional take off”  finansowanego w ramach Programu Erasmus+.

Udział w porannych lub popołudniowych zajęciach w ADA – ITS odbywających się zazwyczaj wspólnie z kolegami z Hiszpanii pozwala zdobywać im merytoryczne umiejętności dotyczące różnych elementów obsług samolotów i śmigłowców, rozwijać kompetencje językowe i oczywiście nawiązywać nieformalne kontakty towarzyskie. Szczególnie ciekawe są jednak wycieczki i wizyty studyjne. Czwartkowy pobyt w lotniczej bazie wojskowej de Morón, gdzie stacjonują samoloty Eurofighter Typhoon wzbudził ogromne zainteresowanie. Podsumowaniem tygodnia była wycieczka do Cádiz (Kadyks),  miasta położonego w południowo – zachodniej części Hiszpanii nad oceanem Atlantyckim. Cádiz uważany jest za najstarsze miasto w Europie Zachodniej. Zostało założone przez żeglarzy fenickich około 3000 lat temu, jako warownia handlowa. Wyjątkowo ciasna zabudowa poprzecinanych siecią wąskich, gwarnych uliczek, Catedral de Santa Cruz, zamki Castillo de San Sebastián i Castillo de Santa Catalina, Teatro Romano i oczywiście fantastyczny widok na ocean pozostawia niezapomniane wspomnienia. Ciekawostką jest fakt, że między obydwoma zamkami znajduje się plaża La Caleta, miejsce które stało się planem zdjęciowym kilku znanych filmów w tym "Śmierć nadejdzie jutro" z Piercem Brosnanem z serii o agencie 007. Do zakończenia pobytu w Hiszpanii pozostał już tylko tydzień. Plan mobilności oraz zaangażowanie w jego realizację Dominiki - koordynatora z euroMind Projects S.L., firmy będącej naszym partnerem w projekcie daje gwarancję, że uczestnicy na pewno nie będą się nudzić.