Powiatowe obchody 11 listopada

W dniu 11 listopada 2018 roku w godzinach porannych Dyrekcja szkoły ZSZ nr 1 pani Jolanta Kiebzak uczniowie klasy 4 TK Mateusz Kłosiewicz, Mariusz Ziemski i Mateusz Kubak pod opieką pani Urszuli Pacholskiej uczestniczyli w Powiatowych Uroczystościach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polske Niepodległości przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Rykach.

Delegacja naszej szkoły miała okazję  obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im Kajetana hr Kickiego  w Sobieszynie. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odbyła się o godzinie 9.00.Po mszy św. pod pomnikiem „Bojownikom o Wolność Ojczyzny” wszyscy zgromadzeni na uroczystości odśpiewali hymn państwowy, miało miejsce wystąpienie okolicznościowe Starosty Ryckiego pana Stanisława Jagiełło, został wygłoszony apel pamięci, salwa honorowa i zostały złożone wieńce pod pomnikiem „Bojowników o Wolność Ojczyzny”