Uroczystość zokazji 100 lecia odzyskania niepodległości

Dnia 9 listopada o godzinie 11.00 dyrekcja  ZSZ nr 1 w Dęblinie, społeczność szkolna wraz z nauczycielami uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni włączyli się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania hymnu narodowego. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klas I-IV technikum. W rolę narratorów wcielili się uczniowie klasy IV TL1  Marcin Pieńkosz i Patryk Sędowski.

Wyjątkową rolę odegrał polsko -ukraiński chór szkolny poprowadzony przez panią Urszulę Pacholską, który odśpiewał pieśni patriotyczne tj. Rota, Legiony , Piechota , Wojenka, Ułani. W Drugiej części uroczystości wykonana została wiązanka pieśni  legionowych na akordeon i gitarę  przez uczniów klas I TL Igora Jędrysa oraz I TE Łukasza Kopińskiego. Celem tej wyjątkowej uroczystości było kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz postawy patriotycznej, a także pogłębianie wiedzy z historii Polski.

Te wyjątkowe chwile pozostaną na długo w naszej pamięci i przekazywane zostaną kolejnym pokoleniom.

Dekoracje na uroczystą akademię przygotowała młodzież pod kierunkiem p Anny Strumnik, Małgorzaty Radomskiej i Urszuli Pacholskiej.