Pierwsze efekty współpracy z PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały dla Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie oraz Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej materiały i sprzęt. Szkoła dzięki darowiźnie lepiej przygotuje do zawodu uczniów kolejowych kierunków. Miłośnicy kolei zwiększą możliwości upowszechniania tradycji i historii żelaznych dróg.

Kolej na edukację

Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie otrzymało od PLK materiały i sprzęt do stworzenia placu ćwiczeń. Uczniowie dzięki otrzymanym fragmentom różnego typu toru, lepiej przygotują się do zawodu. Takie działanie jest szczególnie ważne
dla przyszłych techników dróg kolejowych lub techników obiektów inżynieryjnych.

– Celem uruchomienia placu do zajęć praktycznych jest tworzenie warunków do zdobywania przez uczniów umiejętności z zakresu budowy i diagnozowania dróg kolejowych
oraz miernictwa kolejowego. Dzięki temu lepiej przygotujemy uczniów, poprawimy wyniki egzaminów zawodowych, ale także zwiększymy atrakcyjności naszej oferty edukacyjnej
w zakresie kształcenia przyszłych pracowników kolei -
mówi Jolanta Kiebzak, dyrektor ZSZ Nr 1 w Dęblinie.

To już kolejny etap współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ze szkołą, w ramach patronatu nad nauką techników kolei. Obecnie w Technikum Mechanicznym w Dęblinie kształci się ponad 70 uczniów. Najzdolniejsi uczniowie z klas drugich i trzecich mają stypendia i gwarancję zatrudnienia na kolei.

(fragment oświadczenia prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)

Pełną treść oświadczenia można zobaczyć tutaj: link.