XII Lubelski Międzyszkolny Konkurs Zawodowy 'Rok przed dyplomem'

Uczniowie naszej szkoły ponownie wystartowali w kolejnej - XII Edycji Lubelskiego Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego 'Rok przed dyplomem' o zasięgu wojewódzkim dla uczniów klas III techników oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs jest promocją szkolnictwa zawodowego, integruje środowisko zawodowe uczniów oraz nauczycieli różnych szkół technicznych oraz doradców metodycznych przedmiotów zawodowych.

W dniu 10 maja 2018r. grupa 4 uczniów pod opieką nauczyciela Mariusza Wojtasia przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas regionalnego etapu konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem” który odbył się w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 267 uczniów, 89 zespołów reprezentujących 25 szkół technicznych województwa lubelskiego, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w 23 kwalifikacjach.Uczeń Bartkowicz Dominik z klasy trzeciej technikum mechanicznego zajął II miejsce w kwalifikacji M.20 (wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi),  a Wojtyś Piotr, uczeń klasy trzeciej technikum elektrycznego zdobył wyróżnienie w kwalifikacji E.08 (Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych).
Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród  odbędzie się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie dnia 29 maja 2018r.