Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

„Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień”
                                                     Małgorzata Stolarska

27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas czwartych.

Bohaterami uroczystości byli abiturienci naszej szkoły – technicy mechanicy lotniczy, technicy elektrycy, technicy architekci krajobrazu, technicy informatycy i technicy mechanicy. Wśród gości, którzy swoją obecnością uświetnili imprezę znaleźli się Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach - Pani Hanna Czerska-Gąsiewska, Pan Daniel Drózd – kierownik działu personalnego Wojskowych Zakładów Lotniczych w Dęblinie i przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły – Pan Robert Nagadowski. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców uczniów, Dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i kolegów z młodszych klas.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Tradycją szkoły jest, że w dniu zakończenia roku abiturienci przekazują sztandar młodszym kolegom. W tym roku nowy poczet klasy 3 tme w składzie: Tomasz Sudoł, Cezary Kowalczyk, Michał Fijołek przejął sztandar i obowiązki dbania o dobre imię szkoły oraz kultywowania jej chlubnych tradycji z rąk Kacpra Kalisza, Daniela Lechniaka i Pawła Staniaka z klasy 4 tea.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Pani Jolanta Kiebzak dokonała podsumowania osiągnięć poszczególnych klas i uczniów, podziękowała za cztery lata pracy i aktywności, za rozsławianie dobrego imienia szkoły oraz życzyła abiturientom pomyślnie zdanych egzaminów, a potem wielu pięknych i radosnych chwil.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach - Pani Hanna Czerska-Gąsiewska, która gratulowała zebranym ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów oraz wręczyła najlepszemu uczniowi szkoły Michałowi Morawskiemu z klasy 4 tm2 (średnia ocen 4,81) nagrodę książkową i list gratulacyjny dla rodziców.

Ciepłe słowa do maturzystów skierował także przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły – Pan Robert Nagadowski, który życzył wszystkim sukcesów na maturze i obrania właściwej życiowej drogi. Przedstawicielka rodziców uczniów klas maturalnych - Pani Edyta Niemiec – podziękowała Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wysiłek i trud włożony w wychowanie i nauczanie.

Miłym akcentem podczas uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów najlepszym uczniom z poszczególnych klas oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Średnią ocen powyżej 4,0 i wzorową lub bardzo dobrą ocenę ze sprawowania otrzymali: Emil Sągol, Tomasz Bąska, Karol Iwan z klasy 4 tl1; Michał Morawski, Bartosz Pękala, Adrian Łukasik z klasy 4 tl2; Klaudia Kurek z klasy 4 ta; Albert Gumiński, Dominik Fiołna z klasy 4 ti oraz Jakub Iwanek z klasy 4 tm.

Podziękowania otrzymali także najlepsi sportowcy szkoły i uczniowie wyróżniający się w pracy Samorządu Uczniowskiego. Za wybitne osiągnięcia sportowe pucharami nagrodzeni zostali Marcin Florecki i Artur Pawlik, a dyplomy otrzymali: Bartosz Sitnik, Mikołaj Niemiec, Roman Silchenko, Daniel Filipek, Bartosz Kowalczyk, Adrian Łukasik, Andrii Korol i Bartosz Pękala. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły i społeczności szkolnej otrzymali: Daria Kasianiuk, Krystyna Murashova, Natalia Dobrodomova, Artem Kravets, Denis Panasiuk, Vova Buts, Hubert Kopacz, Roman Silchenko i Andrii Haidash.

W tym uroczystym dniu świeżo upieczeni abiturienci Technikum Informatycznego i Technikum Elektrycznego, którzy wzięli udział w projekcie „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy”, otrzymali dokument Europass Mobilność w języku polskim i języku angielskim. Dokument ten jasno określa zakres czynności i zadań wykonywanych przez uczniów w zagranicznych zakładach pracy, a ponadto wskazuje poziom umiejętności i kwalifikacji nabytych przez jego posiadacza.

Daria Kasianiuk podziękowała Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę, mądrość życiową, życzliwość i troskę, a przedstawiciele maturzystów wręczyli im piękne bukiety kwiatów.

Za wspólnie spędzone lata podziękowała abiturientom Oliwia Długoszek, uczennica klasy 3 tk.

Uroczystość uświetniły występy wokalne ubiegłorocznego absolwenta Dmitro Ratnykova oraz abiturientów Artema Kravetsa i Denisa Panasiuka.

Po rozdaniu świadectw przyszedł czas na pożegnanie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami. Nie obyło się bez wspomnień, wzruszeń i zaskoczeń, radość i euforia mieszały się z nostalgią i smutkiem, w niejednym oku zakręciła się łza.

Pożegnanie abiturientów było dużym przeżyciem dla nich samych i całej społeczności szkolnej.