Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 3
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 3
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Krótka historia sportu w ZSZ nr 1

Liczne sukcesy odnosili i odnoszą uczniowie szkoły na polu sportowym. Dorobek ten jest niezwykle imponujący. Od wielu lat reprezentanci ZSZ nr 1 uczestniczą w cyklicznych imprezach sportowych takich jak: Ogólnopolskie Biegi Uliczne poświęcone pamięci gen. Franciszka Kleeberga w Kocku, Ogólnopolskie Biegi Przełajowo-Uliczne o Błękitną Wstęgę Wisły 3 maja w Puławach, Ogólnopolskie Uliczne Biegi Niepodległości w Puławach - 11 listopada, Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe, Ogólnopolskie Biegi Uliczne Solidarności Lubelski Lipiec 80, Międzywojewódzkie Biegi Przełajowe Pamięci gen F. Kleeberga – Wola Gułowska, Otwarte Biegi Przełajowe o Puchar dyr. ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowa, Integracyjne Biegi Uliczne Niepodległości poświęcone pamięci Jana Pawła II w Rykach.

Rokrocznie nasi sportowcy startują w: Turnieju Tenisa Stołowego Drużynowego (etap miejski, powiatowy, rejonowy, wojewódzki), Miejskim Turnieju Piłki Siatkowej, Turnieju Piłki Siatkowej, Koszykowej, Nożnej (halowej) – licealiada (etap miejski, etc.), Lidze Lekkiej Atletyki (etap miejski, etc), Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży m. Dęblina, Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Szkoła jest organizatorem licznych zawodów sportowych (Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych; Mistrzostwa Szkoły w Lidze Lekkiej Atletyki oraz lekkoatletyczne Grand Prix Szkoły; Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Drużynowym; Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Siłowym; Mistrzostwa Szkoły, Dęblina, Powiatu, Rejonu w Tenisie Stołowym Indywidualnym; Mistrzostwa Szkoły w Zespołowych Grach Sportowych – piłka siatkowa, koszykowa, halowa; Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły; Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych; Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Halowej) i współorganizatorem Miejskiego Turnieju Piłki Siatkowej, Turnieju Piłki Siatkowej, Koszykowej, Nożnej (halowej) – licealiada (etap miejski, powiatowy), Ligi Lekkiej Atletyki (miejska, powiatowa), Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Dęblina.

Od roku szkolnego 2000/2001 przyznawany jest  tytuł Sportowca Roku, a od roku szkolnego 2003/ 2004 także Sportsmenki Roku Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. W kolejnych latach tytuł ten otrzymywali:

 

2000/01 - Arkadiusz Szafranek (piłka nożna, lekkoatletyka: wieloboista)

2001/02 – Krzysztof Fal (piłka siatkowa, lekkoatletyka: pchnięcie kulą)

2002/03 – Sławomir Kalbarczyk (lekkoatletyka: biegi sprinterskie)

2003/04 – Beata Kurek (tenis stołowy,  piłka siatkowa)

 Kamil Woś (piłka nożna, lekkoatletyka: biegi długie)

2004/05 – Agnieszka Jarząbek (tenis stołowy, piłka siatkowa)

Marcin Skrzypacz (lekkoatletyka: biegi długie)

2005/06 – Martyna Janiszewska (lekkoatletyka: biegi długie)

Michał Wilczak (piłka siatkowa, lekkoatletyka:– biegi krótkie)

2006/07 – Martyna Janiszewska (lekkoatletyka: biegi długie)

2007/08 – Diana Michalczyk (piłka siatkowa, tenis stołowy)

Rafał Wojdat (lekkoatletyka: biegi długie)

2008/09 – Izabela Kaim (lekkoatletyka: biegi krótkie)

Daniel Maros (piłka siatkowa, lekkoatletyka: biegi długie)

2009/10 – Ewelina Malinowska (lekkoatletyka: biegi długie)

Sławomir Wojdat (lekkoatletyka: biegi krótkie, biegi średnie)

2010/11 – Daria Ośko (tenis stołowy)

Michał Ośko (lekkoatletyka: biegi długie)

2011/12 – Daria Ośko (tenis stołowy)

Michał Ośko (lekkoatletyka: biegi długie)

2012/13 – Natalia Sieraj (lekkoatletyka: biegi długie)

Andrzej Celejewski (lekkoatletyka: biegi długie)

2013/14 – Piotr Wesołowski (piłka nożna, lekkoatletyka: biegi długie)

2014/15 – Natalia Dobrodomowa (piłka siatkowa)

Eryk Joński (lekkoatletyka: biegi długie)

 

Rekordzistów szkoły w lekkiej atletyce w konkurencjach technicznych i biegowych przedstawia poniższa tabela:

 

Dyscyplina

Imię i nazwisko zawodnika

Rok ustanowienia rekordu

Rekord szkoły

100m

Sławomir Kalbarczyk

2002

10,92s

200m

Robert Jędrys

1972

23,6s

400m

Robert Jędrys

1975

50,8s

4x100

Dawid Olejarz

Daniel Jastrzębski

Mariusz Wardal

Michał Maciąg

1997

45,78s

1000m

Michał Maciąg

1998

2:07,9min.

1500m

Mariusz Marciniak

1998

4:27,00min

3000m

Eryk Joński

2015

9:53,49min

skok w dal

Mariusz Chołody

1996

6,33cm

skok w zwyż

Sylwester Ziółek

1996

186cm

trójskok

Arkadiusz Szafranek

1988

12,81m

pchnięcie kulą

Marek Kaszuba

1997

19,10m

rzut oszczepem

Wrukowski Piotr

1996

46,24m

 

Do najważniejszych osiągnięć sportowych na przestrzeni siedemdziesięciu lat istnienia szkoły należą:

 

1969 – I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ryckiego w Piłce Ręcznej

1971 II miejsce w Eliminacjach Powiatowych w Piłce Siatkowej mężczyzn

1974 – I miejsce w Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej szkół średnich

1977 – II miejsce w Piłce Koszykowej Szkół ponadpodstawowych

1983 – I miejsce  w Mistrzostwach Rejonu w Szachach

1986 – I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni LO w Rykach

          – I miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Lekkiej Atletyce

1987 – VII miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych Chłopców

1991 – I miejsce w Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych

1993 – III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

1994 – III miejsce w Wojewódzkich Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

          – II miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

1995 – II miejsce w Rejonowych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

          – II miejsce w Rejonowym Turnieju Koszykówki chłopców

1996 – I miejsce w Rejonowych Rozgrywkach Siatkówki

          – IX miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, Nagroda Fair Play

          – V miejsce w Wojewódzkich Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

1997 – II miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

          – VI miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

          – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej chłopców

          – V miejsce w Wojewódzkich Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

1998 – III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

          – VI miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

          – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej chłopców

          – II miejsce w Rejonowych Zawodach w Siatkówce

1999 – VI miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

          – III miejsce w Rejonowych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

2000 – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej chłopców

          – II miejsce w Rejonowych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej chłopców

2000/ 2001 – VII miejsce chłopców w  Wojewódzkich Sztafetowych Biegach  Przełajowych

                      – V miejsce chłopców w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

                      – II miejsce w Rejonowym Turnieju Piki Koszykowej

2001/02 – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej chłopców i I miejsce w Turnieju Rejonowym

                – III miejsce w Wojewódzkich  Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

                – III miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki chłopców

2002/03 – IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej

                 – V miejsce w Ogólnopolskich  Biegach Ulicznych pamięci gen.  Kleeberga w Kocku

                 – VII miejsce w Wojewódzkim Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego chłopców

2003/04 – II miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                – II miejsce dziewcząt oraz II miejsce chłopców w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                – II miejsce drużynowo chłopców w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                – IV miejsce dziewcząt w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

                – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej

                – I miejsce w Otwartych Mistrzostwach w Trójboju Siłowym Mężczyzn

                – III miejsce w Lidze Miejskiej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2004/05 - II miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                - V miejsce dziewcząt w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

                - II miejsce w Otwartych Mistrzostwach w Trójboju Siłowym Mężczyzn

                - III miejsce w Lidze Miejskiej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2005/06  - III miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                 - I i II miejsce chłopców w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                 - I miejsce drużynowo w Biegach o Puchar dyr. ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowa

                 - I miejsce w Lidze Miejskiej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2006/07 - III miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                – II miejsce dziewcząt oraz  II chłopców w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                - III miejsce drużynowo w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

2007/08 - II miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                - II chłopców  w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                - IV miejsce w Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt

2008/09 - IV miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju w Tenisie Stołowym dziewcząt

2009/10 - III miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                - I miejsce drużynowo  w Ogólnopolskich Biegach o Błękitną Wstęgę Wisły

                - I miejsce dziewcząt,  V chłopców w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                - I miejsce  drużynowo w Biegach o Puchar dyr. ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowa

2010/11 - III miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                 - I miejsce drużynowo  w Ogólnopolskich Biegach o Błękitną Wstęgę Wisły

                 - I miejsce dziewcząt oraz  I i II chłopców  w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                 - II miejsce drużynowo w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

                 - IV miejsce w Wojewódzkim Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt

                 - IV miejsce w Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt

                 - I miejsce drużynowo w Otwartych Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego

2011/12 - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                 -   I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach o Błękitną Wstęgę Wisły

                 - IV miejsce w Indywidualnym Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt

2012/13 - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                 - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach o Błękitną Wstęgę Wisły

                 -  II miejsce drużynowo w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

2013/14 - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach o Błękitną Wstęgę Wisły

                - III  miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości

                - II miejsce chłopców w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki

                - III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

                - I miejsce drużynowo w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

                - I miejsce  drużynowo w Biegach o Puchar dyr. ZS im. hr. Kajetana Kickiego w Sobieszynie-Brzozowa

                - III miejsce w Lidze Miejskiej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2014/15 - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych

                - I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Ulicznych Biegach Niepodległości 

                - II miejsce chłopców w Ogólnopolskim Biegu ,,Lewarta”

                - V miejsce w Wojewódzkim Turnieju w Halowej Piłce Nożnej

                -  I miejsce drużynowo w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

                - III miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki chłopców

                - II miejsce chłopców w Wojewódzkich Biegach Przełajowych Chodel

                - II miejsce drużynowo w Otwartych Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego

                - I miejsce chłopców, II miejsce drużynowo w Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości

 

Warto więcej uwagi poświęcić również indywidualnym występom naszych reprezentantów.

Dużym sukcesem zakończył się start Grzegorza Soski w XIII Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym (rok szkolny 2009/2010). Zawodnik ZSZ nr 1 w Dęblinie zajął  III miejsce w kat. wag. 90kg.

W roku szkolnym 2012/2013 uczeń naszej szkoły Stanislav Kotsaga wywalczył I miejsce w VIII Mistrzostwach Polski Siłaczy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW w kategorii wagowej do 67,5kg.

 

Laureat VIII Mistrzostw Polski Siłaczy w Wyciskaniu Sztangi – Stanislav Kotsaga

 

W 2013 roku podczas VI Otwartych Mistrzostw Polski Tang Soo Do w formach tradycyjnych juniorów 3-1 gup I miejsce zajął Krzysztof Jędrys.

Za największy sukces zespołowy uznać należy udział naszej drużyny w turnieju Orlik Polska Amatorów Sezon 2013. Drużyna piłki nożnej wywalczyła kolejno I miejsce w grupie, I miejsce w fazie wojewódzkiej i tym samym awansowała do fazy ogólnopolskiej. Na zawodach ogólnopolskich rozgrywanych w październiku 2013 roku w Kutnie drużyna w składzie: Mateusz Kałużny (kapitan), Jurij Melnyczuk (król strzelców), Paweł Kujda, Myron Malynowsky, Piotr Banasiak, Damian Kurdziałek, Piotr Wesołowski, Kamil Krawczyk i Karol Wielgosz (bramkarz) zajęła ósme miejsce. Trenerem i opiekunem grupy był Artur Pacholski.

 

Drużyna piłkarska wraz z trenerem na tyrnieju Orliki w 2013 roku

 

Działalność trenerska nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły – Artura Pacholskiego doceniona została przez czytelników Twojego Głosu. W Plebiscycie na najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku 2013 w powiecie ryckim w kategorii Trener Roku zajął on 3 miejsce.

W roku szkolnym 2014/15 – I miejsce w Pucharze Polski Wschodniej MMA zajął Artur Pawlik.

Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich sukcesów naszych sportowców. Wszystkie były możliwe dzięki pracy uczniów i ich opiekunów – nauczycieli wychowania fizycznego. Szczegółowe informacje o zajętych lokatach i nazwiska najbardziej utytułowanych zawodników znaleźć można na stronie internetowej szkoły.