IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej

IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej, który odbył się w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie pokazał, że poezja jest bliska również młodym ludziom, że potrafią ją nie tylko recytować, ale także interpretować i przeżywać. Do konkursu przystąpiło 61 uczestników z 17 placówek województwa lubelskiego. Tematem przewodnim była poezja Mariny Cwietajewej w 125 rocznicę urodzin poetki

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Mariia Novikova, Artem Vyhivskyi, Dmytro Khodakivskyi, Oleksii Tryhobchuk oraz Vladyslav Kasianiuk przygotowani przez Sorki: Małgosię Radomską i Ulę Kostyrę.

Mimo, iż poezja Mariny Cwietajewej nie jest łatwa do interpretacji, to jednak poziom jaki zaprezentowali uczestnicy okazał się wysoki.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów IV Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej znalazł również uczeń naszej szkoły – Dmytro Khodakivskyi, który zdobył wyróżnienie za wiersz „Знаю умру на заре …” („Wiem, że umrę o świcie…”).

Dimie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Autor: M.R.