„Oddając krew – darujesz życie”

W dniu 8 listopada 2017 r. do naszej szkołyjuż po raz kolejny przyjechał krwiobusRegionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) z Warszawy w ramach akcjikrwiodawstwa, zorganizowanej i nadzorowanej przez panie: Z. Rybak, M. Wojdat, A. Aleksiewicz.

Akcja jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Chęć udziału zgłosiło ponad 50 osób.W rezultacie jednak krew oddało 38 osób, co pozwoliło uzyskać ponad 17 litrów bezcennego płynu.Osoby, które po raz pierwszy oddały krew otrzymały legitymacje HDK. Akcja przebiegła szybko i bardzo sprawnie.

Nasi uczniowie przy tej okazji chętnie tez wspomagali trwającą obecnie „18-tą  Akcję Polacy-Rodakom” przekazując część otrzymanych czekolad na paczki świąteczno – noworoczne dla Polaków zza wschodniej granicy.

Wszystkim Krwiodawcom składamy serdeczne podziękowania za okazaną hojność serc. Wierzymy, że kolejna akcja będzie równie udana.

Już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która zaplanowana jest na 7 marca 2018 r.

.

Autor: Z.R./A.A