Pierwszy tydzień w Irlandii

Mija pierwszy tydzień pobytu na praktykach na Zielonej Wyspie. Praktyki w ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” o numerze 2017-1-PL01-KA102-035852 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe,

odbywamy w firmach informatycznych i elektrycznych. Zaczęliśmy od spotkania informacyjnego na którym poznaliśmy zasady naszego pobytu i wiele cennych i przydatnych informacji związanych z naszym pobytem i obyczajami panującymi w tym kraju. Praktyki w zakładach mieszczą się na terenie Cork, drugiego co do wielkości miasta Republiki Irlandii oraz w Mallow. Ale praktyka to nie wszystko… Codziennie popołudniami doskonalimy swój język angielski, podzieleni na dwie grupy . Świetni irlandzcy nauczyciele pracują nad naszą wymową i słownictwem. Jest coraz lepiej, jesteśmy z siebie dumni. Wkrótce będziemy mówić jak rodowici Irlandczycy;) Nasi elektrycy są bardziej pracowici, dodatkowo musieli  uczestniczyć w specjalistycznym kursie Safe Pass, który doskonali ich umiejętności i daje uprawnienia do pracy w zawodzie. Po praktykach czekają na nas rodziny goszczące z naszymi host mamami, z doskonałą kuchnią irlandzką. Dbają o nas i dogadzają nam jak prawdziwe mamy… Irlandczycy to wspaniali ludzie o ciepłym i serdecznym usposobieniu, uśmiechnięci i przyjaźni. Super, że możemy właśnie tu przez miesiąc doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać zawodową wiedzę. Czujemy się jak wybrańcy, to naprawdę niezwykły kraj ze swoją wielowiekowa kulturą i tradycją. Po pracy i krótkim relaksie przychodzi czas wolny. I tu poznajemy na razie Mallow i okolice. Ale to na razie, bo wkrótce czekają nas weekendowe wyjazdy znacznie dalej. Poniżej galeria z pierwszych dni pobytu.