Spotkanie autorskie z podróżniczką panią Agnieszką Martinką

We środę 18 października w szkolnej auli odbyło się spotkanie autorskie z podróżniczką z Lublina panią Agnieszką Martinką. Przyjechała na zaproszenie opiekunów Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w naszej szkole by uświetnić rok jubileuszu 50-lecia istnienia koła.

Autorka dzięki „przejażdżce” rowerem przez Kenię, Tanzanię i Ugandę została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”.

Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania jej Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku.

Przywiozła ze sobą książkę "Połowinka" napisaną razem z Ojcem, inspirowaną tą wyprawą oraz wspomnieniami Ojca zesłańca.

Autor: Małgorzata Radomska Jacek Rayski