VI miejsce w finale V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo” !!!

Nasza szkolna drużyna młodych matematyków, w składzie: T. Bąska, S. Vizgalin i Y. Kurchenko pod opieką p. Artura Misiaka, wzięła udział w finale V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo”  – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się na 18 pażdziernika 2017r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Konkurs zorganizowany został przez Śląską Sieć Metropolitalną Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Gliwice oraz Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym.

Podczas pobytu w Gliwicach mieliśmy okazję zwiedzić laboratoria Wydziału Mechanicznego oraz wziąć udział w szeregu wykładów i prelekcji dotyczących nauczania matematyki z wykoprzystaniem nowych technologii informacyjnych.

Nasza drużyna osiągnęła niewątpliwy sukces lokując się na 6 miejscu w kraju, spośród 19 szkół technicznych jakie zakwalifikowały się do finału. Kolejny konkurs za rok.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w osiąganiu tak dobrych wyników!!!

Autor: A.M.