Zakończenie roku szkolonego klas maturalnych

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.

Ks. Jan Twardowski

28 kwietnia 2017 był dniem szczególnym dla tegorocznych absolwentów.  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych, ostatni raz spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

Wśród znamienitych gości, którzy uświetnili imprezę, znaleźli się Wicestarosta Powiatu Ryckiego – pan Stanisław Włodarczyk, pani Agnieszka Ziółkowska – starszy specjalista ds. Biura Zarządu, przedstawicielka Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych i  przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły-  pani Monika Grzywacz. Nie zabrakło także rodziców naszych absolwentów, Dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli  i młodszych kolegów.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Kiebzak, która podsumowała osiągnięcia poszczególnych klas oraz wyniki indywidualne uczniów. Wszystkim życzyła sukcesów na maturze
i obrania dobrej życiowej drogi.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru pocztom sztandarowym klas przedmaturalnych. Sztandar przekazywali: Piotr Cichecki i Mikołaj Zaręba z klasy IV tme oraz Piotr Zadóżny z kl. IV Tl2. Nowy poczet, w składzie   Aleksandra Jaworska , Daria Kasianiuk oraz Paweł Staniak z klasy 3  tea złożył przysięgę  dbania o sztandar i dobre imię szkoły oraz kultywowania chlubnych jej tradycji.

Życzenia dalszych sukcesów tegorocznym absolwentom złożył  Pan Starosta, który  wręczył najlepszym uczniom naszej szkoły nagrody książkowe a ich rodzicom listy gratulacyjne. Wśród nagrodzonych znaleźli się Mariusz Majchrzak  ze średnią ocen 5,0 , Piotr Zadróżny – śr. 4,93 – obaj z klasy 4 tl 2 oraz Maciej Borkowski i Radosław Michalak z klasy  4 tl1 ze średnią ocen 4, 91.

Pani Agnieszka Ziółkowska, przedstawicielka WZInż wręczyła nagrody dla absolwentów technikum mechanicznego, którzy najlepiej zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik mechanik. Wśród nagrodzonych znaleźli się Arkadiusz Michałek, Mateusz  Majcher i Bartłomiej Taraziński.

Miłym akcentem podczas uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów najlepszym uczniom z poszczególnych klas oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców.  Dyplomy otrzymali także uczniowie wyróżniający się w pracy Samorządu Uczniowskiego oraz najlepsi sportowcy szkoły.

Ciepłe słowa do maturzystów skierowała także Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – pani Monika Grzywacz.  W imieniu młodszych kolegów, absolwentów pożegnała Daria Kasianiuk.

W porywającym przemówieniu Piotr Zadróżny w imieniu wszystkich tegorocznych maturzystów podziękował Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wysiłek i trud włożony w ich wychowanie i nauczanie, a kolegom życzył sukcesów na maturze.

Impreza zwieńczona została recitalem tegorocznego absolwenta – Dmitro Ratnykova . Łzy w oczach wszystkich  zebranych w szkolnej auli swoim wykonaniem piosenki  ,,Wracam do domu” wywołała Patrycja Żaczek z klasy 3tea

Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego, przyszedł czas na pożegnanie z wychowawcą, kolegami i koleżankami. Nie obyło się bez wspomnień i łez wzruszenia.

Wierzymy, że tegoroczni maturzyści odniosą sukces na maturze, wybiorą właściwe drogi dalszego życia,  zrealizują swoje marzenia i plany i chętnie wracać będą pamięcią do swoje szkoły.

Autor: U.K.