NASI PIERWSZOKLASIŚCI ŚLUBOWALI NA SZTANDAR SZKOŁY…

Początek października to dla naszej szkoły czas szczególny. W rocznicę bitwy pod Kockiem – ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku – odbywa się każdego roku uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

W dniu 6 października 2021r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły generałowi Franciszkowi Kleebergowi. Podczas tej właśnie uroczystości  miało miejsce ślubowanie klas rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Uroczystości przewodziła Dyrektor szkoły Pani Jolanta Kiebzak, która po krótkim powitaniu wszystkich obecnych przedstawiła sylwetkę Patrona Szkoły Gen.Franciszka Kleeberga. Następnie wszyscy odśpiewali hymn narodowy i nastąpiło ślubowanie I klas. Pierwszoklasiści ślubowali w obecności swoich wychowawców pań: Urszuli Kostyry, Moniki Malskiej oraz Joanny Pieńkosz.

Następnie przedstawiciele uczniów klas pierwszych złożyli tradycyjnie kwiaty pod popiersiem generała Franciszka Kleeberga.

Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną poświęconą Patronowi Szkoły przygotowaną przez młodzież starszych klas. Scenariusz przygotowała Pani Urszula Kostyra i Pani Teresa Kowalska, oprawę muzyczną Pani Małgorzata Radomska, a o dekorację zadbała Pani Anna Strumnik.

Wszystkim uczniom, a zwłaszcza pierwszoklasistom, życzymy samych sukcesów!!!

fot. Małgorzata Radomska

Autor: Małgorzata Radomska