Koncert "Znajdź pomysł na siebie" w wykonaniu zespołu muzycznego FULL POWER SPIRIT

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wzięli  udział w  koncercie motywacyjno- profilaktycznym  pod hasłem "Znajdź pomysł na siebie."

Głównym celem, jaki przyświecał zorganizowaniu koncertu w formie chrześcijańskiej muzyki hiphopowej było: wzmacnianie czynników chroniących oraz ograniczanie zachowań ryzykownych młodzieży. Program koncertu, mający na celu kształtowanie postaw młodego człowieka, zwracał uwagę na wartości, które chronią przed wejściem w jakikolwiek nałóg, na poszanowanie życia, zdrowia i godności swojej i innych, na oparcie życia na uniwersalnym systemie wartości jakim jest DEKALOG, oraz na rozwijanie swoich talentów.

Występ oparty był o utwory z projektów „HIP- HOP DEKLAOG” (płyta ukazała się w 2004 roku i wywołała duże zainteresowanie nie tylko wśród mediów, ale przede wszystkim wśród młodych ludzi) oraz „8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW– SIŁA SERCA KONTRA SIŁA PIĘŚCI” (który jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa), a także o utwory z projektu
„7 GRZECHÓW”, nad którym obecnie zespół pracuje.

Pogram artystyczny podparty był świadectwami z życia artystów. Zawierał elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz był ukierunkowany na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Koncertowi towarzyszyła pogadanka dotycząca wolności
i odpowiedzialności, ponoszenia konsekwencji własnych wyborów w kontekście prowadzenia zdrowego stylu życia oraz propagowanie prawd o zagrożeniach, jakie za sobą niosą współczesne uzależnienia, a także uświadomienie młodzieży, że jakość dobrej zabawy nie zależy od spożycia używek!

Projekt "Znajdź pomysł na siebie" jest skonstruowany w taki sposób, by zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości i poszukiwania szacunku, miłości i akceptacji, bo w tych trzech wartościach można ująć słowo „szczęście”.

Koncert spotkał się z pozytywną oceną pedagogów i ożywioną reakcją młodzieży. Dziękujemy ks. Radosławowi Szuckiemu za organizację tak ważnego w życiu szkoły przedsięwzięcia.

Autor: I.Z.