Sprzątanie świata pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

W dniach 17, 18, 19 września przeprowadzona została, już po raz 28-my na terenie Polski akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Nasza Szkoła tradycyjnie włączyła się w tę, koordynowaną przez Urząd Miasta, akcję.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku w akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych 1 ti, 1 tl oraz wychowankowie internatu pod opieką swoich wychowawców.

Sprzątanie objęło, jak co roku, ulice: Tysiąclecia, Nadatki, część Lipowej, drogę w kierunku miejscowości Stawy oraz tereny przy Wiśle. Czas upłynął w miłej atmosferze. Efektem pracy było uporządkowanie terenu i zebranie 40 worków śmieci. Jak zwykle młodzież wzorowo wywiązała się z powierzonego zadania.

fot. Anna Strumnik, Jolanta Chojnacka

Autor: Marzena Teodorowicz