Mamy to !! - Akredytacja Programu Erasmus+

Bardzo dobre wiadomości dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie oraz dla przyszłych uczniów naszej szkoły!!

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację złożonych w terminie do 29 października 2020 r. Jesteśmy w gronie 433 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Akredytacja to nowość w programie Erasmus+. Jest przyznawana dla szkół i instytucji, które realizowały projekty unijne w zeszłych latach i utrzymywały bardzo wysoki poziom ich jakości. Jest to więc wynik ciężkiej, solidnej i konsekwentnej pracy całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim tych, którzy pisali i realizowali wzorowo dotychczasowe projekty. Aby ją uzyskać musieliśmy także wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planujemy wdrożyć w szkole, by zapewnić wysoką jakość realizowanych zagranicznych staży i praktyk. Dzięki uzyskanej akredytacji Szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. Dzięki niej mamy również pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe kilka lat. Młodzież będzie mogła poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów.

Uzyskanie akredytacji to efekt pracy wykonanej przez naszych nauczycieli w procesie pisania wniosku. Szczególne podziękowania należą się Paniom Natalii Gancarskiej, Marzenie Teodorowicz, Małgorzacie Więsek oraz Panu Arturowi Misiakowi.

Autor: Marzena Teodorowicz