DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień obchodzony 9 LUTEGO, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. To ogólnoświatowe święto obchodzone jest co roku w ponad 160 państwach. Ma na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostepu do zasobów internetowych.  Wielka odpowiedzialność spoczywa w tych kwestiach nie tylko na rodzicach, których zadaniem jest przygotowanie dzieci do właściwego korzystania z sieci. Również wychowawcy w internacie prowadzą szereg zajęć, pogadankek mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa młodych użytkowników  Internetu, uświadomienie i wskazanie wychowankom zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie.

Zdjęcie: www.policja.pl

Autor: A.A./J.C.