Ogólnopolska rywalizacja szkół średnich „Z UKS-u do AZS-u”

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Finałów „Z UKS-u do AZS-u”, rozegranych w Warszawie w dniach 4-6 grudnia, zakończyła się ponownie niekwestionowanym (nieoficjalnym) zwycięstwem województwa lubelskiego. Nieoficjalnym – ponieważ, z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa, nie dokonano generalnego podsumowania. Jednak zwycięstwa, wysokie lokaty, reprezentantów  województwa lubelskiego, w niemalże wszystkich rozgrywanych konkurencjach jednoznacznie wskazują, że województwo lubelskie – a w jego składzie byli ponownie uczniowie ZSZ nr 1 w Dęblinie – kolejny raz zwyciężyło!

W tym roku wystawiliśmy reprezentacje w mocno okrojonym składzie.

Naszą szkołę i województwo reprezentowali:

Bartłomiej Wójcicki - Ergometr wioślarski – zdobywca brązowego medalu!!!. Brawo!

Na wysokim piątym miejscu rywalizację zakończył brązowy wojewódzki medalista „wioślarzy” w kat. Open - Edwin Szczepaniak.

„Dziką kartę” wykorzystali tenisiści stołowi Sebastian Soból (8) i Hubert Ostrowski (9), którzy walczyli, w mocno obsadzonym turnieju tenisowym, zdobywając cenne  punkty.

W tegorocznej prestiżowej imprezie sportowej „ Z UKS-u do AZS-u” zabrakło:

Anastasii Filipovej, Marharity Khalitskej -„wioślarek” przebywających w domu, na Ukrainie.

Natalii Głogowskiej, która uległa kontuzji kilka dni przed startem.

Damiana Konarskiego – tegorocznego mistrza województwa „wioślarzy” w kat. Open z udziału wykluczyła infekcja górnych dróg oddechowych.

fot. Artur Pacholski

Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom!!!

Autor: Artur Pacholski