Próbna ewakuacja

Wrzesień, co roku jest miesiącem, w którym we wszystkich obiektach naszej szkoły sprawdzany jest w praktyce stopień opanowania przez społeczność, tj. nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkoły procedur określających zachowanie się w sytuacji zagrożenia (nie tylko pożarowego).

25 września – ewakuacja z budynku Szkoły.

28 września – ewakuacja z budynku Pracowni Zajęć Praktycznych.

19 września – ewakuacja z budynku Internatu.

W tym roku dodatkowym elementem w czasie ewakuacji było zapewnienie bezpieczeństwa związanego z sytuacja epidemiczną.

W czasie każdej ewakuacji, po usłyszeniu sygnału uczniowie lub wychowankowie pod nadzorem nauczycieli lub wychowawców, zachowując procedury ewakuacji oraz procedury związane z zagrożeniem COVID spokojnie i bez paniki udali się wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki, gdzie zostały sprawdzone stany, a następnie złożony meldunek osobie kierującej akcją.

W tym czasie zostało sprawdzone zabezpieczenie pomieszczeń w poszczególnych budynkach.

I w tym roku, każda z trzech ewakuacji przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a wszyscy użytkownicy bezpiecznie opuścili budynki.

Autor: M.T.