Kolejny wielki sukces naszych młodych lingwistów

28 marca w Chełmie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Gramatyczny Języka Rosyjskiego „Sprawdź siebie”. Organizatorem tego dorocznego już konkursu jest Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie -Katedra Filologii Słowiańskiej.

W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa Lubelskiego.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego technikum spisali się na medal, i to nie jeden, bo całe podium było nasze! Inna Cherenova i Dima Ratnykov zajęli III miejsce ex aequo, Ksenia Diatlenko zajęła II miejsce (również ex aequo), a Dima Varnakov okazał się być prawdziwym mistrzem gramatyki, nikt nie potrafił mu dorównać i uplasował się na I miejscu jako jedyny.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni.

Autor: N.H.