Wojewódzkie zawody „ Z UKS-u do AZS-u”

Lublin 25.09.2020r.

Ergometr wioślarski - 3 złota i jeden brąz.

Bardzo udany start zaliczyli „wioślarze” - reprezentanci ZSZ nr 1 w Dęblinie. Zwyciężyli w 3 z 4 biegów wioślarskich, w pozostałych zajmowali wysokie lokaty.

W kategorii do 75 kg

Dziewczęta:

I m-ce Anastasiia Filipova kl. 4 TK -509 m. (8 zawodniczek),

Chłopcy:

I m-ce Bartłomiej Wójcicki kl. 3 TL - 902 m. (11 zawodników),

IV m-ce Michał Raczyński kl. 4 TK - 872 m.

V m-ce Ernst Glinka kl. 3 TL - 868 m.

Kategoria Open

Dziewczęta:

V m-ce Natalia Głogowska kl.3 TL - 531 m. – 8 zawodniczek,

VII m-ce Marharita Halytska kl. 4 TK – 513 m.

Chłopcy:

I m-ce Damian Konarski kl. TE (963 m.) – 14 zawodników,

III m-ce Edwin Szczepaniak kl. 3 TL (912 m.),

VIII m-ce Sebastian Soból kl. 2 TE4 (877 m.).

Zwycięzcy swoich kategorii wagowych zapewnili sobie start w Finałach Ogólnopolskich, które odbędą się 4-6 grudnia w Warszawie. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 2-4 muszą oczekiwać na decyzję organizatora dot. określenia ilości zawodników reprezentujących

województwo.

Tytułem wyjaśnienia dodać należy, że dwoje naszych wioślarzy – M. Halytska i S. Soból – popłynęli po przebytej infekcji i czasowym wyłączeniu z treningów.

Reprezentanci szkoły w Tenisie Stołowym – Hubert Ostrowski, Sebastian Jawoszek i Kacper Kowalczyk - mimo zaciętych walk ustąpili pola wyżej notowanym przeciwnikom. Nie uzyskali kwalifikacji i niestety nie będą reprezentować naszej szkoły i naszego województwa w grudniowych zawodach.

Przypomnę, że zeszłoroczną ogólnopolską rywalizację po raz kolejny wygrało województwo lubelskie, a reprezentanci ZSZ nr 1 w Dęblinie ponownie, w dużej mierze przyczynili się do tego, m.in. absolwent szkoły Przemysław Wójcicki zajmując 3.miejsce w rywalizacji „wioślarzy” w kategorii Open.

Wszyscy uczestnicy wojewódzkiej rywalizacji sportowej zasługują na gratulacje i słowa uznania.