UCZCILIŚMY PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

2 marca 2020 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentowany przez uczniów klasy 4 tk: Katarzynę Niezgodę, Karolinę Bondel, Mateusza Brzostka oraz Jakuba Kryczkę pod opieką Pani Agaty Aleksiewicz uczestniczył w powiatowych obchodach Narodowego Dnia  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Rykach z udziałem Pocztów Sztandarowych. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w przemarszu udali się pod Pomnik poległych w walce i pomordowanych AK-WiN, gdzie miało miejsce złożenie kwiatów przez władze samorządowe, przedstawicieli służb mundurowych, uczniów i innych uczestników uroczystości.

Dalsze uroczystości odbyły się w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach. Rozpoczęły się okolicznościowymi przemówieniami, po których uczniowie  ryckiej „Budowlanki” zaprezentowali program artystyczny „Niezłomni – Niepodlegli”.

Obchodom towarzyszyła wystawa pt. „Niezłomna, Wyklęta, Przywrócona Pamięci, Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946”.

"Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze

Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze

Tak twardzi, jak skała - Żołnierze Wyklęci

Cześć ich pamięci!"