Wykłady historyczne

To już kolejny raz uczniowie z ZSZ nr 1 w Dęblinie uczestniczyli w wykładach historycznych. 14 lutego Pan Paweł Skrok przedstawił temat - ,,Żołnierzy Wyklętych – Bohaterów  Niezłomnych” w kinie Renesans w Rykach. Uczniowie klas elektrycznych, mechanicznych i kolejowych (1e4,4tk,4tl,4te) zwiedzili także Izbę pamięci mjr Mariana Bernaciaka pt. ,,Orlik i jego żołnierze’’  w Miejsko Gminnym Centrum Kultury w Rykach w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Z wykładu uczniowie wynieśli dodatkową wiedzę, którą mogli połączyć z tą z lekcji historii. Inicjatorem i opiekunem młodzieży w czasie wycieczek była p. Urszula Pacholska. Dziękujemy P. Dyr Jolancie Kiebzak za umożliwienie udziału w wykładach patriotycznych w Rykach.

Członkowie Koła Miłośników Historii.