Wielki sukces naszych olimpijczyków - 48 Olimpiada Języka Rosyjskiego.

W tym roku pierwszy etap Olimpiady z Języka Rosyjskiego odbył się w naszej szkole w dniu 25 listopada 2016 roku. Przystąpiło do niego 17 uczniów naszej szkoły.

Do drugiego etapu, który odbył się 4 marca w Lublinie zakwalifikowało się pięć osób: Sosnov Yevhenii, Ratnykov Dmytro, Varnakov Dmytro, Diatlenko Ksenia oraz Zakharov Andrii. Warto nadmienić, że do etapu Okręgowego w Lublinie dostało się jedynie 45 osób z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Etap Wojewódzki składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Zmagania trwały prawie cały dzień, ale warto było. 15 marca zostały ogłoszone wyniki, które nas bardzo ucieszyły. Dima Varnakov oraz Dima Ratnykov zajęłi IV lokatę ex aequo i zakwalifikowali się do etapu Centralnego. Jest to największy sukces naszych olimpijczyków od wielu lat. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni.

Z dobrej strony pokazali się również pozostali nasi uczniowie. Ksenia Diatlenko zajęła VI lokatę, a Żenia Sosnov XII.

Autor: N.H.