Turniej szachowy w Internacie.

W sobotę 18 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy zorganizowany z inicjatywy mieszkańców internatu, uczniów kl. 1 technikum lotniczego. Wychowankowie Yurii Kurchenko, Maksym Sandul i Zakhar Pohrebniak wykazali się  zaangażowaniem i odpowiedzialnością podczas organizacji turnieju.

Od pojawienia się pomysłu na przeprowadzenie  szachowych zawodów do przeprowadzenia ich, po rozdanie dyplomów dla zwycięzców, młodzi organizatorzy przejawiali cechy samodzielności i zaradności. Wszelkie kwestie związane z turniejem konsultowali z wychowawcami panią Anną Strumnik i panem Markiem Kupcem.

W turnieju brało udział 15 osób. Tym razem byli to sami panowie, natomiast panie, uczennice Ksenia Diatlenko i Krystyna Murashowa zajęły się notowaniem wyników i dopingowaniem zawodników turnieju. Wszyscy uczestnicy, i ci którzy grali i ci którzy zajęli czołowe lokaty, stworzyli niepowtarzalną atmosferę intelektualnej rywalizacji, ciekawych sytuacji oraz śmiechu.

I tak trzecie (3) miejsce w turnieju szachowym zajął uczeń kl. IV TI Maksym Stepankievich, miejsce drugie (2) zajął uczeń kl. I TL Maksym Sandul i miejsce pierwsze (1) zasłużenie przypadło w udziale, i tu niespodzianka, uczniowi kl. IV TL Valerij Vygowskiemu. Gratulacje.

Turniej był pierwszym oficjalnym sprawdzianem dla szachistów w 2017 r. w internacie ZSZ nr 1 w Dęblinie.

Zawody zostały sprawnie zorganizowane i przeprowadzone przez wychowanki, wychowanków i pracowników internatu. Był to świetny pomysł młodych ludzi dla młodych ludzi, na spędzanie wolnego czasu, sprawdzenie własnych umiejętności oraz zbieranie doświadczeń na następne pomysły " na siebie ".

Autor: M.K.