Dęblin, Mistrzostwa Polski modeli samolotów redukcyjno – latających 15.06.2019 r.

Odbywające się w czasie „Dni Dęblina 2019” Mistrzostwa Polski modeli samolotów redukcyjno – latających 15.06.2019 r. zorganizowane przez Szkołę Orląt – Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie, stały się

świetnym, stojącym na wysokim poziomie wydarzeniem modelarskim, podczas którego można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi współcześnie w latających modelach samolotów napędzanych silnikami spalinowymi.

Dęblińskie zawody (14 - 16 czerwca 2019 roku) pozwalały także na zapoznanie się z najnowszymi trendami w dziedzinie modelarstwa modeli samolotów redukcyjno – latających.

Wiedza ta z pewnością przyda się podczas modelarskich zajęć pozalekcyjnych prowadzonych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie w roku szkolnym 2019/2020.

Zaawansowana wiedza techniczna naszych uczniów wymaga dobrego przygotowania z zakresu wielu dziedzin od instruktora prowadzącego Koło modelarskie.

Dlatego też poszerzanie wiedzy technicznej z dziedziny modelarstwa lotniczego poprzez udział w modelarskich imprezach, samokształcenie, samodzielną budowę modeli RC oraz ich pilotaż, są tak ważne we współczesnym procesie dydaktycznym.

Kontakt z modelarzami, pasjonatami lotnictwa, uczestnikami Mistrzostwa Polski modeli samolotów redukcyjno – latających pozwala na uzyskanie wiedzy np. na temat najnowszych rozwiązań dotyczących elektronicznej stabilizacji lotu oraz wspomagania pilotażu. Chętnie będę dzielił się tą wiedzą w przyszłym roku szkolnym z uczestnikami zajęć modelarskich oraz z innymi uczniami i wychowankami, którzy wykażą zainteresowanie tym tematem.

Zapraszam do galerii zdjęć z Mistrzostw Polski modeli samolotów redukcyjno – latających 15.06.2019 r.

Autor: Marek Kupiec