"GORĄCZKA ZŁOTA" - OGÓLNOPOLSKA AKCJA PCK

„GORĄCZKA ZŁOTA” to akcja, która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Tegoroczna edycja ma szczególny wymiar, gdyż  przypada podczas obchodów 100-lecia istnienia PCK w Polsce a jej celem jest uzbieranie 100 000, 00 złotych czyli 10 ton monet!! Zbiórka potrwa do 15 czerwca 2019 roku.

Komu pomagamy:
Dzieciom – zebrane fundusze w ramach akcji pomogą nam zrealizować następujące działania:

• dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;
  • pomoc rzeczowa (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych;
  • wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.

Akcja „Gorączka Złota” oprócz pozyskania funduszy dla dzieci ma także wymiar społeczny, uwrażliwia nas na problemy społeczne, promuje ideę wolontariatu jaką jest niesienie bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Skarbonki na monety znajdują się w internacie (pokój wychowawców 105) oraz w bibliotece szkolnej.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję.

Autor: A.A.