Druga grupa w Hiszpanii

16 marca 2019 roku kolejna grupa 16 uczniów ZSZ nr 1w Dęblinie o specjalności technik mechanik lotniczy wyruszyła na staż do Sewilli. Wyjazd jest związany z realizacją projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048049 współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+ akcja kluczowa – Mobilność edukacyjna; typ akcji – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Projekt jest realizowany we współpracy z firmą EuroMind z Hiszpanii. Zajęcia specjalistyczne odbywają się w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA Instituto Technico Superior Sevilla.

Hiszpania przywitała nas piękną słoneczną pogodą, zapachem kwitnących drzewek pomarańczy, uśmiechem i życzliwością mieszkańców.

W czasie pierwszej wizyty w Instytucie zostaliśmy zapoznani z modelem kształcenia mechaników lotniczych w Hiszapanii, bazą szkoleniową i miejscami naszego stażu.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy najważniejsze punkty orientacyjne i zabytki Sewilli. Nasza koordynator Dominika, pracownik EuroMind zabrała nas na spacer w najbardziej atrakcyjne miejsca, w których można przebywać w wolnym czasie.