Dzień Otwarty 2019 - niebywały sukces!!!

15 marca 2019 roku  Zespół Szkół Zawodowych nr 1w Dęblinie gościł w swoich podwojach gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych chcących poznać naszą szkołę.  Takich tłumów się nie spodziewaliśmy!  Odwiedziła nas młodzież ze szkół dęblińskich jak i okolicznych: Maciejowic, Stężycy, Sieciechowa, Nowodworu, Leopoldowa, Grabowa, Ryk, Puław, Kozienic, a nawet Kazimierza Dolnego czy Lublina i z wielu innych.

Uczniowie stojący przed wyborem swojej przyszłości mieli możliwość  nie tylko zapoznania się z kierunkami kształcenia, które oferuje nasza szkoła, zwiedzenia wszystkich szkolnych zakamarków, internatu i warsztatów, ale także uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich prezentacjach tematycznych – pokazie modelarstwa,  teście rozciągliwości, pokazie z fizyki, mogli przekonać się, czy łatwo jest złożyć komputer, zbudować makaronowy most. Wziąć udział w zajęciach z decoupage, wreszcie podczas potyczek językowych dowiedzieć  się, jak powstaje plotka. Największą atrakcją dla odwiedzających okazał się  turniej gry komputerowej League of Legends.  Zawodnicy jak i kibice dosłownie nie mieścili się w sali 112 a turniej rozgrywany był do godzin popołudniowych. I nic dziwnego, rozgrywki były pasjonujące no i nagrody atrakcyjne!
Sporym zainteresowaniem cieszyły się  także pokazy zorganizowane w pracowni zajęć praktycznych, m.in.: spawalnictwa i cięcia termicznego, działania głośnika plazmowego, ślusarstwa precyzyjnego.  Młodzież mogła także zajrzeć do wnętrza samolotów  – „Wilgi” i „Iskry”.

Po szkole oprowadzali swoich młodszych kolegów nasi nauczyciele i uczniowie, którzy chętnie opowiadali  o specyfice szkoły i panującej w niej atmosferze. Najwytrwalsi gości, którzy uzbierali komplet pieczątek, mogli liczyć na nagrodę -  drobny upominek.

Koordynatorem Dnia Otwartego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był pan Artur Misiak, ale w organizację tego dnia włączyła się cała społeczność szkolna.

Mamy nadzieję, że naszym gościom spodobało się w naszej szkole i że spotkamy się z nimi już we wrześniu!