Studniówka w Zespole Szkół Zawodowych nr1 w Dęblinie.

Tegoroczny bal studniówkowy był imprezą, na której dano upust szaleństwom, pamiętając jednak o jego doniosłym charakterze. W tę wyjątkową, karnawałową noc wszystkie szczegóły miały znaczenie. Począwszy od miejsca organizacji imprezy, przez starannie dobrane kreacje - piękne suknie, fryzury, doskonale dobrane garnitury, tradycyjnie zatańczonego poloneza i walca, aż po muzykę. Maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie na pierwszym w życiu uroczystym i wyjątkowym balu bawili się 19 stycznia 2019 roku w sali bankietowej  ,,Wyspa Wisła” w Stężycy.

Bal rozpoczęto minutą ciszy, upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza.

Prowadzący uroczystość uczniowie klas maturalnych: Oliwia Długoszek oraz Maksymilian Czyżewski serdecznie powitali dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.

Oficjalnego otwarcia balu studniówkowego dokonała pani dyrektor Jolanta Kiebzak, która w ciepłych i pełnych sympatii słowach życzyła swoim uczniom jak najlepszych wyników na świadectwach dojrzałości  i zachęcała do wyśmienitej zabawy do białego rana.

Wyjątkowy wieczór w szkolnym życiu maturzystów uświetnili  swoją obecnością znamienici goście, a wśród nich przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, przedstawiciele zakładów pracy, z którymi szkoła współpracuje oraz goście z Ukrainy.

Następnie przyszedł  czas na podniosłe i wzruszające przemówienia gości, którzy gratulowali uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, życzyli powodzenia na egzaminie dojrzałości, ale zachęcali też, aby na tę wyjątkową noc odsunąć wszystkie zmartwienia, cieszyć się i bawić. Pani Ludmiła Bukhovceva podziękowała dyrekcji, wychowawcom internatu oraz wychowawcom klas za opiekę nad uczniami z Ukrainy. Zgodnie ze zwyczajem ukraińskim, na ręce młodzieży przekazała tradycyjny korowaj. W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców oraz komitetu organizacyjnego balu studniówkowego pani Anna Niebieska, która podziękowała wszystkim nauczycielom za wysiłek włożony w kształtowanie młodzieży.

Część oficjalna balu studniówkowego stała się okazją do uroczystych podziękowań. Uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Szczególne podziękowania za życzliwość i troskę skierowali do pani dyrektor Jolanty Kiebzak, pana dyrektora Tomasza Jaśkowskiego, do wieloletniego kierownika kształcenia praktycznego pana Krzysztofa Kupca i obecnego kierownika kształcenia praktycznego pana  Mariusza Kłosa oraz pani Marty Pielak – kierownik internatu.

Uczniowie podziękowali także wychowawcom, którzy zawsze służyli im pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce: pani Arlenie Domańskiej i panu Arturowi Pacholskiemu-  wychowawcom klas IV technikum w zawodzie technik mechanik lotniczy, pani Iwonie Zugaj-  wychowawczyni klasy IV technikum w zawodzie technik mechanik i technik elektryk, panu Ireneuszowi Lewickiemu- wychowawcy klasy IV w zawodzie technik informatyk oraz pani Urszuli Pacholskiej- wychowawczyni klasy IV technikum w zawodzie technik budowy dróg i mostów kolejowych.

Szanując  tradycje i obyczaje, by stało się im zadość, bal uświetniono dostojnym, staropolskim tańcem- polonezem i tradycyjnym tańcem maturalnym młodzieży z Ukrainy – walcem. Choreografie do obu tańców przygotowała pani Zofia Samuła. Nie zabrakło jednak miejsca na własną inwencję i pomysłowość uczniów. By uniknąć schematu, młodzież wprowadziła własne elementy. W myśl niepisanej tradycji, dla pozytywnych wyników matury, nie bacząc na elegancję tańca, kilkakrotnie  "zmylono nogę". Pierwszy galowy taniec otworzyła Pani Dyrektor Jolanta Kiebzak i Pan Dyrektor Tomasz Jaśkowski.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył zebranym utrzymany w konwencji kabaretowej program artystyczny, na który złożyły się scenki z życia społeczności szkolnej i choć humor uczniowski różni się nieco od humoru profesorów, to w prezentowanych scenkach każdy znalazł coś dla siebie.

Doskonały nastrój towarzyszył uczestnikom balu studniówkowego do białego rana
w niedzielę. Maturzyści jednej z najlepszych dęblińskich szkół średnich- ZSZ nr1 udowodnili, że potrafią nie tylko osiągać dobre wyniki, lecz także bawić się z klasą.
Z pewnością tegoroczny bal studniówkowy pozostanie jednym z najmilszych wspomnień na długie lata.

Zresztą, sami zobaczcie, jak wyglądała ta studniówka.