URODZINY NASZEJ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

26 października 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza Biblioteka szkolna świętowała swoje…Urodziny. Tego dnia nasz lokal przybrał odświętny wygląd. Balony i kolorowe kokardy witały radośnie wszystkich Czytelników.

W specjalnie na tę okazję udekorowanej Bibliotece szkolnej na wszystkich przybyłych Gości czekała niespodzianka. Każda z odwiedzających nas osób, która w dniu Urodzin Biblioteki wypożyczyła książkę mogła liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki: Małgosię Radomską i Anię Strumnik, przy ogromnym wsparciu Pani Marzeny Teodorowicz oraz Szkolnej Rady Wolontariatu w składzie: Oliwia Długoszek, Julia Kalbarczyk, Patrycja Buczkowska, Mariusz Ziemski oraz Kacper Malinowski.

Wieść o Urodzinach rozniosła się po szkole w mgnieniu oka. Można pokusić się o stwierdzenie, że tylu Gości w czasie przerw, co tego dnia, Biblioteka jeszcze nie miała. Wypożyczali książki Uczniowie, wypożyczali Nauczyciele oraz Pani Dyrektor naszej szkoły, która również odwiedziła dzisiaj Bibliotekę ze specjalnymi urodzinowymi życzeniami…

Trzeba przyznać, że nasi Goście mięli dzisiaj wyjątkową frajdę w wyborze lektury do czytania. To dzięki nowiutkim książkom zakupionym z funduszy „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Duża ilość wypożyczeń i zadowoleni Czytelnicy to najlepszy prezent, który dzisiaj otrzymała nasza Biblioteka szkolna.

Na zakończenie obfitującego w pozytywne emocje dnia pojawiło się pytanie naszych zadowolonych Uczniów – Kiedy znowu w Bibliotece będzie tak fajna impreza? Odpowiadamy – już niebawem :-) Mamy dla naszych drogich Czytelników w magicznym bibliotekarskim kalendarzu jeszcze trochę podobnych atrakcji.

Wszystkim, którzy w tym dniu świętowali razem z nami, którzy przyczynili się do sukcesu uroczystości, składamy serdeczne podziękowania!

M.R.