Otwarcie kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy ZSZ nr 1 w Dęblinie

Mens sana in corpore sano – W zdrowym ciele zdrowy duch!

Na ten dzień czekaliśmy długo! 18 października 2018 r. w ZSZ nr 1 w Dęblinie  odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk wielofunkcyjnych. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna. Uroczystość prowadzili uczniowie: Oliwia Długoszek i Szymon Pasturczak.

Swoją obecnością uświetnili ją znamienici goście: pani Urszula Gralewska – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie, wizytator i opiekunka naszej szkoły; pan Grzegorz Kapusta – wicemarszałek województwa lubelskiego, starosta rycki pan Stanisław Jagiełło; przewodnicząca Rady Powiatu pani Hanna Czerska; wicestarosta powiatu ryckiego pan Stanisław Włodarczyk, członkowie Zarządu Powiatu, pani Małgorzata Grzechnik – naczelnik Wydziału edukacji, kultury, zdrowia i spraw społecznych, samorządowcy, przedstawiciele inwestora, przedstawiciele zakładów pracy współpracujących ze szkołą, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor ZSZ nr 1 w Dęblinie Jolanta Kiebzak. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę, że sport to jedna z najważniejszych dziedzin naszego życia, bo kształtuje nie tylko ciało ale także charakter, uczy wytrwałości, szacunku, pokonywania własnych słabości. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała staroście ryckiemu panu Stanisławowi Jagiełło i Zarządowi Powiatu za finansowe wsparcie i zaangażowanie w sfinalizowanie projektu budowy boisk wielofunkcyjnych. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Dyrektor wyraziła przekonanie, że dzięki nowemu sportowemu kompleksowi szkoła będzie mogła szczycić się kolejnymi sukcesami sportowymi.

W trakcie spotkania  dyrektor szkoły pani Jolanta Kiebzak uhonorowana została Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego. Wręczenia dokonał pan Grzegorz Kapusta – wicemarszałek województwa lubelskiego.

Najważniejszym momentem spotkania był moment uroczystego  otwarcia kompleksu boisk, którego dokonali, przecinając symboliczną wstęgę: wicemarszałek województwa – pan Grzegorz Kapusta, pani Urszula Gralewska – przedstawicielka kuratorium, starosta rycki pan Stanisław Jagiełło, przewodnicząca Rady Powiatu Ryckiego pani Hanna Czerska,  dyrektor  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pani Jolanta Kiebzak oraz przedstawiciel firmy Eurocourt  - inwestora budowy.

Poświęcenia boisk dokonał ksiądz kanonik Andrzej Kania proboszcz Parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie .

Uroczystość uświetniły występy drużyny cheerleaderek ,,Sweet Angels” oraz pokaz treningu grupy MMA Forca Dęblin.

Symbolicznego pierwszego strzału na bramkę dokonali :wicemarszałek województwa lubelskiego - pan  Grzegorz Kapusta, starosta rycki – pan Stanisław Jagiełło i dyrektor szkoły – pani Jolanta Kiebzak.

Niezwykłym wydarzeniem był Mecz Otwarcia w piłkę siatkową pomiędzy drużyną samorządowców i nauczycieli ZSZ nr 1 w Dęblinie a uczniami.

W programie otwarcia znalazły się także inne konkurencje sportowe, takie jak: mecz koszykówki, mecz piłki nożnej i konkurencje lekkoatletyczne.

Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu kompleksowi boisk wielofunkcyjnych nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty sportowe i doskonalić się w ulubionej dyscyplinie.  A szkoła będzie się szczycić kolejnymi sportowymi sukcesami.

Autor: U.K.