„Wioślarze” awansowali do finałów ogólnopolskich.

Wojewódzkie zawody „Z UKS do AZS” odbyły się 24 września na obiektach sportowych lubelskich uczelni – Politechnika Lubelska i Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej.
Kwalifikacyjne zawody – Mistrzostwa szkoły w Ergometrze wioślarskim odbyły się 11 września w sali sportowej ZSZ nr 1 w Dębinie.

Zawody były możliwe dzięki współpracy z przedstawicielami lubelskich uczelni.
W zawodach wzięło udział 26 uczniów.
W kategorii wagowej do 75 kg zwyciężył Jarosław Nożyński - uczeń klasy 3 TK, który dystans 500 m. pokonał w czasie 1:39,9 min., w kategorii Open najszybciej „popłynął” Filip Piekarz z kl. 4 TL2 – 1:29,3 … i to oni wraz Dmyto Dmytrenko - 4 TL 2, Michałem Raczyńskim – 2 TK, i Rafałem Uliczem - 3 TE reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów wojewódzkich ( Politechnika Lubelska).

Wyniki Finałów Wojewódzkich w ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów:
Waga lekka 2. Miejsce – Jarosław Nożyński – 01:36,1 min.
                    3. Miejsce – Rafał Ulicz – 01:36,6
                    8. Miejsce – Michał Raczyński – 01:41,6

Open           2. Miejsce – Filip Piekarz – 01:30,0
                    7. Miejsce – Dmytro Dmytrenko – 01:36,8

Szkolny tenis stołowy na ww. zawodach (hala sportowa UMCS) reprezentowali;
Jakub Kapusta – 4 TL 2, Dawid Wiśniewski - 4 TE, Andrij Melinivski – 2 TK i Hubert Ostrowski - 1 TE.
Niestety w tym roku nasi pingpongiści uplasowali się w na 9–16 miejscu i nie awansowali do finałów ogólnopolskich.