Studniówka 2018r

„Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie,
Biesiadowali na zdrowie!”

Studniówka jest w życiu każdego maturzysty wyjątkowym momentem, w którym uświadamia sobie nieubłagany upływ czasu, dostrzega, że za symboliczne sto dni odbędzie się matura i hucznie żegna się z beztroską.

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie na pierwszym w życiu uroczystym i wyjątkowym balu bawili się 27 stycznia 2018 roku w sali bankietowej  ,,Wisełka” w Stężycy.

Wyczekiwana z niecierpliwością impreza rozpoczęła się częścią oficjalną.

Punktualnie o godzinie 19.00 prowadzący uroczystość uczniowie klas maturalnych: Krystyna Murashova, Dominik Fiołna i Patryk Potocki uroczyście powitali dyrekcję szkoły, wychowawców i nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.

Oficjalnego otwarcia balu studniówkowego dokonała pani dyrektor Jolanta Kiebzak, która w ciepłych i pełnych sympatii słowach życzyła swoim uczniom jak najlepszych wyników na świadectwach dojrzałości  i zachęcała do wyśmienitej zabawy do białego rana.

Wyjątkowy wieczór w szkolnym życiu maturzystów uświetnili  swoją obecnością: przewodnicząca Rady Powiatu pani Hanna Czerska-Gąsiewska, Wicestarosta Rycki pan Stanisław Włodarczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych pani Małgorzata Grzechnik, Burmistrz Dęblina pani Beata Siedlecka, reprezentujący WZL Nr 1 S.A Oddział w Dęblinie  pan Michał Sikora, Dyrektor ZSZ nr 2 w Dęblinie pani Gabriela Wojdat, Dyrektor ZSO w Dęblinie pan Roman Bytniewski oraz pani Ludmiła Bukhovceva, Dyrektor Informacyjno-Konsultacyjnego Centrum Oświaty i Zatrudnienia Ukraińców w Polsce.

Następnie przyszedł  czas na podniosłe i wzruszające przemówienia gości, którzy gratulowali uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, życzyli powodzenia na egzaminie dojrzałości, ale zachęcali też, aby na tę wyjątkową noc odsunąć wszystkie zmartwienia, cieszyć się i bawić. Pani Ludmiła Bukhovceva podziękowała dyrekcji, wychowawcom internatu oraz wychowawcom klas za opiekę nad uczniami z Ukrainy. Zgodnie ze zwyczajem ukraińskim, na ręce młodzieży przekazała tradycyjny korowaj. W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców oraz komitetu organizacyjnego balu studniówkowego pani Aneta Jaworska, która podziękowała wszystkim nauczycielom za wysiłek włożony w kształtowanie młodzieży.

Bal studniówkowy stał się okazją do uroczystych podziękowań. Uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość.
Szczególne podziękowania za życzliwość i troskę skierowali do pani dyrektor Jolanty Kiebzak, pana dyrektora Tomasza Jaśkowskiego, kierownika praktycznej nauki zawodu pana Krzysztofa Kupca i pani Marty Pielak – kierownik internatu.  
Podziękowali wychowawczyniom, które zawsze służyły im pomocą, obdarzały zrozumieniem i wiernie towarzyszyły we wspólnej wędrówce: pani Małgorzacie Więsek i pani Annie Puchniak, wychowawczyniom klas IV technikum w zawodzie technik mechanik lotniczy, pani Teresie Kowalskiej, wychowawczyni klasy IV technikum w zawodzie technik mechanik i technik informatyk, pani Marzenie Teodorowicz, wychowawczyni klasy IV technikum w zawodzie technik elektryk i technik architektury krajobrazu.

By tradycji stało się zadość bal uświetniono dostojnym, staropolskim polonezem i tradycyjnym tańcem maturalnym młodzieży z Ukrainy – walcem. Choreografie do obu tańców przygotowała pani Zofia Samuła.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył zebranym brawurowo odegrany, utrzymany w konwencji kabaretowej program artystyczny, na który złożyły się scenki z życia społeczności szkolnej „Pilników”

Pozostała część wieczoru upłynęła wszystkim na wspólnej szampańskiej zabawie i tańcach do białego rana. Z pewnością tegoroczny bal studniówkowy pozostanie jednym z najmilszych wspomnień na długie lata.