Dni Otwarte Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

We wtorek  28.11.17 uczniowie klas 4tl1 i 4 tl2 razem ze swoimi wychowawcami panią Małgorzatą Więsek  i Anną Puchniak wzięli udział w  Dniach Otwartych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Program był bardzo bogaty.Mieliśmy okazję odwiedzić wydział Lotnictwa, między innymi :

• Symulator Wieży Kontroli Lotów;
  • symulatory lotów: symulator FNPT-II, M-28 "BRYZA", PIPER SENECA V, CESSNA 172RG,   symulator SW-4/S-300 "PUSZCZYK",  symulatory Lotu TS 11 "ISKRA", PZL 130 "ORLIK";
  • Laboratorium Silników Lotniczych;
  • Laboratorium Rozwiązań Konstrukcyjnych i Wyposażenia Statków Powietrznych;
  • Laboratorium Materiałów Lotniczych;
  • Laboratorium Aerodynamiki i Mechaniki Płynów

Następnie zajrzeliśmy do  Zakładu Wychowania Fizycznego, a mianowicie do  Laboratorium Diagnostyki Wysiłkowej, gdzie chłopcy przetestowali działanie niektórychspecjalistycznych przyrządów do gimnastyki, używanych przez studentów i pilotów WSOSP.

Obejrzeliśmy również następujące stoiska promocyjne: WSOSP, Biura Karier i Jakości, Samorządu Studenckiego, Kół Naukowych i Ośrodka Szkolenia Obsługi Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się: Symulator spadochronowy i urządzenie treningowe do nauki katapultowania. Hubert Kopacz i WowaButs jako najodważniejsi członkowie naszej grupy przetestowali ich działanie…..

Pod koniec wycieczki odwiedziliśmy  Salę Instruktażowo-Szkoleniową do Systemu Szkolno-Treningowego Do Broni Strzeleckiej "Śnieżnik – 1",gdzie posłuchaliśmy wykładu o broni , a najbardziej aktywni  słuchacze mieli okazję  poćwiczyć strzelanie do celu.

Ostatnim punktem programu był Hangar  i prezentacja sprzętu lotniczego Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego.

Było bardzo ciekawie, interesująco, anawet wesoło. Z resztą obejrzyjcie sami…..

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie