Badania w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie oferuje badania profilaktyczne, tzn. wstępne, okresowe i kontrolne, dla wszystkich grup zawodowych.

Można tu wykonać kompleksowo badania m.in. na stanowisko: kierowca (każdej kategorii), operator dźwigów, wózków akumulatorowych, pracownik straży, nurek, do pracy na wysokości,  z promieniowaniem jonizującym, przy komputerze.

Ośrodek wykonuje również badania profilaktyczne, badania lekarskie uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W tym właśnie ośrodku zostali przebadani i otrzymali stosowne zaświadczenia uczniowie pierwszych klas naszej szkoły – przyszli technicy informatycy, elektrycy, mechanicy lotniczy i technicy kolejowych dróg i obiektów inżynieryjnych.

Wyprawę do Lublina rozpoczęliśmy wczesnym rankiem, wschód słońca witał nas na trasie tuż przed miastem. Badania w Centrum były dobrze zorganizowane i ciekawe. Najwięcej atrakcji zdaje się było u okulisty, zwłaszcza test „ile widzisz ołówków” niektórych zaskoczył.

Pani Agata zadbała, by nas uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu na tle budynku Centrum. Dzień był przecudny, pogoda jak marzenie. Młodzież zachowywała się wzorowo. Pan kierowca zauważył :  „ bardzo grzeczna i niezwykle spokojna grupa”.

Wyjazd  miał miejsce 2 pażdziernika 2017 roku.

Wycieczką kierowała pani Agata Aleksiewicz, wspomagali pani Ewa Kowalska i pan Marek Kupiec.

E.K.

Autor: E.K.