Pokazy z fizyki

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też uczniowie klasy I, II, III i IV specjalności technik mechanik lotniczy wraz z opiekunami p. Magdaleną Wojdat, p. Agnieszką Ungiert i p. Iwoną Zugaj  26 września uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na Uniwersytecie Marii Curie  - Skłodowskiej w Lublinie. Pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak: mechanika, akustyka, radioaktywność oraz elektryczność.

Praktyczne zajęcia zmotywowały naszych uczniów do poznania praw przyrody.
Młodzież pozyskała wiele cennych informacji, m.in. dlaczego w podróż samolotem nie należy zabierać glinianych naczyń, w jakim stopniu betonowe mieszkania chronią nas przed promieniowaniem, poznali zasadę działania rury Rubensa czy klatki Faradaya.
Pokazy te zachęciły uczniów do dalszej nauki i otworzyły w ich umysłach nową przestrzeń spragnionej nauki.
Dodatkowo uczniowie mieli szansę uczestniczyć w wykonywaniu doświadczeń, dzięki temu wyrobili przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym.
Młodzież uczestnicząca w tym wyjeździe miło spędziła czas, udowodniła, że potrafi być ambitna oraz ma cele, które chce osiągnąć.

Autor: M.W.